/
  • O mně

  • „Objev slovenské jazzové scény“ „ univerzální hlasový projev“  „nádherně znějící hlas v altové poloze třískající do průzračného otevřeného tónu ve vyšších polohách“ „zpěv a jazzové cítení inspirované Ellou Fitzgerald“ ,zpěvačka Zuzana Vlčeková.

   Pochází  z středoslovenského města Prievidza. Tam navštěvovala od šesti let Základní uměleckou školu a byla právě jedním z těch dětí, co neradi navštěvovali hodiny klavíru. Tady také chodila na hodiny sborového zpěvu a tance. Velikým překvapením pro rodinu bylo přihlášení se do místí soutěže amatérských zpěváků, kde Zuzana obdržela hned první místo.To bylo Zuzaně teprve 15 let a začala její hudební kariéra. Soutěží od té doby přibylo. Stala se vítězkou celoslovenské soutěže „ Francúzska pieseň “, mezinárodní soutěže „Zlatá Črievička “  nebo „Novou tváří Slovenského jazzu“, kterou každý rok uděluje Peter Lipa.  V té době už Zuzana studovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, nejdřív obor populární a muzikálový zpěv u paní profesorky Jany Novákové a pak zpěv jazzový u Filipa Gondolána.

   Velikým přínosem byl také výměnný  pobyt v jazzové akademii Dortmund, které se Zuzana zůčastnila. Počas studia spolupracovala s Bigbandem Neratovice, s kapelou Emotions anebo vystupovala se svým vlastním triem. Koncertovala také v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Po účinkování v “ Česko hledá Superstar”, kde se probojovala do semifinále, se rozhodla přijmout zahraniční angažmá. Díky němu se jí podařilo zazpívat si skoro všude na světe. V současné době působí v Praze, zpívá s vlastním triem Zuzana Vlčeková Trio, teší se spolupráci s Golden Big Band Prague a věnuje se také pedagogické činnosti.

   Její největší inspirací je zpěv a muzikálnost Elly Fitzgerald. Vzhlíží také k Dee Dee Brigdewater pro její dravost a dokonalost. Mezi jíné oblíbené umělce patří Randy Crawford,  Whitney Houston, Ledisi,  Kim Burrell, Michael Jackson, Sarah Voughan a také intrumentalisti jako Charlie Parker.